שטח פרטי

הגישה לרחוב חיים סלע נחסם בשל עבודות של יזם פרטי. כולם היו בטוחים שהיזם 'השתלט' על הכביש וניסה ל'נכס' לעצמו עוד פיסת שטח .. אולם העובדות בשטח רחוקות מהמציאות

0 245

הגישה לרחוב חיים סלע נחסם בשל עבודות של יזם פרטי. כולם היו בטוחים שהיזם 'השתלט' על הכביש וניסה ל'נכס' לעצמו עוד פיסת שטח .. אולם העובדות בשטח רחוקות מהמציאות. מדובר בשטח פרטי לחלוטין שהעירייה במשך שנים עשתה בו שימוש ללא רשות. היזם יואל דוידי:"העירייה ביקשה ממני שלושה חודשי התארגנות, נתתי להם יותר , זה שהם נמצאים ב'תרדמת' לא הופך אותי לאשםמדובר ב'חכמי חלם' שהשתלטו על שטח פרטי,אני רק עשיתי לעיריית אשקלון טובה שאפשרתי להם להשתמש בשטח שלי כביש גישהמישהו כאן התבלבל לגמרי"

 

ביום ב' הפך ציר רחוב שדרות ירושלים לפקק תנועה אחד גדול זאת לאחר שהכביש שהוא למעשה שטח פרטי נחסם. תושבי השכונה רתחו מזעם ואפשר בהחלט להבין אותם.. אולם האצבע המאשימה הייתה אמורה להיות מופנית כלפי עיריית אשקלון ולא כלפיי היזם. הכביש המדובר מצוי ברחוב חיים סלע, במשך 30 שנה היה המגרש בבעלותו של אזרח שאיננו תושב העיר, אשר לא היה מודע לכך שהרשות המקומית הפכה חלק מהשטח לכביש ציבורי. לפני כארבע שנים רכש איש העסקים יואל דוידי, את הקרקע. הוא ידע היטב שהעירייה משמשת בשטח הפרטי שלו ככביש, אולם כל עוד הוא לא ביקש להתחיל בבנייה זה לא הפריע לו. לפני כחצי שנה כשידע שבכוונתו לבנות על המגרש מרכז מסחרי פנה דוידי למהנדסת העירייה והבהיר לה כי מדובר בשטח פרטי וכי בכוונתו להתחיל בבניה ולפיכך הוא מבקש להחזיר לרשותו את הכביש. מהנדסת העירייה בדקה את הסוגיה. היא הבינה שדוידי צודק,

"מהנדסת העירייה אמרה לי, אתה צודק, רק תן לנו לעשות זאת בצורה מסודרת, אמרתי שאין בעיה, שלושים שנה העירייה עושה שימוש בכביש ללא רשות, אז אין בעיה להמתין עוד כמה חודשים. כשראינו שהעירייה לא עושה דבר וחצי דבר בנדון, קיימנו פגישה עם יורם שפר, סלבה, ואריק ברששת. אמרתי להם שלמרות ההבטחות והסכם בינינו העירייה לא עשתה כלום בנדון ושאנחנו מעוניינים לסגור את הכביש. הם אמרו לנו שניתן להם עוד קצת זמן – לאחר פתיחת שנת הלימודים. בשעה טובה התלמידים חזרו ללמוד ועוד מעט יצאו לחופשה והעירייה לא עשתה דבר.. הבהרתי שב 10/9 אני סוגר. רק אז הגיעו אנשי המקצוע לשטח והתחילו להתעורר כאילו שאני פלשתי לשטח פרטי. לצערי לתושבים נגרמה עגמת נפש אולם הם חייבים להבין שמדובר בשטח פרטי. בכל אופן הולך להיבנות שם מרכז מסחרי מדהים המשתרע על פני 4000 מ"ר עם חניה מסודרת וקומפלקס של חנויות יוקרה"

תגובת היזם יואל דוידי: מדובר במגרש פרטי בבעלותי שנרכש לפני מספר שנים. מזה זמן אני מתנהל עם אדריכל העיר בשיתוף פעולה מלא על הכנת תכנית להקמת מרכז מסחרי וכן הרחבה והארכת הדרך הקיימת ברחוב חיים סלע לנוחיות התושבים ולבקשת העירייה. התכנית הוגשה ונמצאת באגף התכנון. במקביל הוגשה תוכנית לפני כחצי שנה לגידור המגרש. מאז התקיימו מספר פגישות ביוזמתי עם מהנדסת העיר, נציגי אגפים וסגן ראש העיר מר יורם שפר וכל זאת במטרה למצוא פתרון להסדרת התנועה תוך הבנה מלאה של כל הגורמים שקיים כביש שאינו סטטוטורי במגרש פרטי בבעלותי. בכל הפגישות שהיו העירייה התחייבה לפרסם לתושבים על סגירת הכביש והסדרת התנועה במקום תוך מציאת פתרון של הרחבת הדרך ברחוב חיים סלע. בפגישה האחרונה גם סוכם תאריך סגירת הכביש שתהיה לאחר פתיחת שנת הלימודים ואדגיש שכל זאת לבקשת העירייה.

לאחר שהמתנו כבקשת סגן ראש העיר יורם שפר עד ליום 10/09/17 , החלנו בהקמת הגידור תוך שבמהלך העבודה הופיעו בשטח מהנדס תנועה ואנשי הפיקוח העירוני, וביקשו כי נבצע הסדרי תנועה בשטח. לאחר קבלת הוראות בעניין הסדרי התנועה ול- פני תחילת ביצוע ההנחיות פנינו בצוותא למהנדסת העיר ועפ"י הוראותיה חזרנו שוב לשטח עם צוות מטעמנו לצורך ביצוע הסדרי התנועה עפ"י ההנחיות של מהנדסת העיר . באותו היום בשעות אחה"צ פקדה את המקום מהנדסת העיר ופיקחה בעצמה על עבודות התנועה תוך שמעולם לא נטענה כל טענה הנוגדת את הסיכום בינינו ואת דרכי הפעולה שנקטנו בשטח. להפתעתי ותדהמתי, הופיעה הבוקר מפקחת הבנייה באזור עם דו"ח עבירות בנייה בו מפורטות טענות מנוגדות לחלוטין מאשר סוכם בינינו לבין מהנדסת העיר, סגן ראש העיר ויועצי התנועה.

צר לי כי לחץ של פרסונות שונות ו/או ציבור התושבים במקום גורם לגורמים מקצועיים בעירייה לחזור בהם מסיכומים בין הצדדים ואף להתנער מאחריותם המקצועית והציבורית הן כלפיי והן כלפי תושבי המקום אשר הופתעו מצידם לגלות את אשר בשטח מבלי שעיריית אשקלון פעלה להסברה והבהרה מבעוד מועד. תמוהה עוד יותר העובדה כי עיריית אשקלון מוסיפה חטא על פשע עת פלשה למגרש פרטי סללה בו כביש גישה ללא הסכמת הבעלים ותוך עשיית שימוש בשטח במשך שנים ארוכות לא שולם דמי שימוש ראויים לבעל הקרקע ועתה פועלת העירייה באופן שרירותי עם טענות משוללות כל יסוד עובדתי ומשפטי כנגד שימוש בקרקע פרטית. אנו שומרים לעצמנו הזכות לפעול עפ"י כל דין על מנת להיפרע מנזקינו.

 

האזינו לדברי יואל דוידי ברדיו דרום

Loading...