תושבי אשקלון נתפסו מגדלים מריחואנה ולא הורשעו בדין

אב ובנו תושבי אשקלון שנתפסו מגדלים כ-170 גרם מריחואנה בביתם והוגש נגדם כתב אישום, לא הורשעו בדין. את השניים ייצג עורך הדין רובי גלבוע.

0 115

האב בן 50 ובנו בן ה – 30 נהגו לגדל בביתם סם מסוג מריחואנה. בעקבות מידע מודיעיני שהגיע על פעילותם של השניים, נערכה פשיטה משטרתית על ביתם. באותה פשיטה נתפסו קרוב ל- 170 גרם של סם מסוג מריחואנה, שגודל באדניות בשטח הבית. השניים נעצרו באופן מיידי ובהמשך שוחררו בערבות והחל להתנהל הליך משפטי מולם. נגד השניים הוגש כתב אישום, והם הואשמו בגידול ייצור והכנת סמים מסוכנים. עוד הואשמו השניים בהחזקה/שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית. יצוין כי בגין עבירות אלו עלול העונש להגיע לעד 20 שנת מאסר.

 

לאחר המקרה פנו השניים לעורך הדין רובי גלבוע – מומחה למשפט פלילי – בבקשה כי ייצג אותם. בדיון שנערך לאחרונה בבית משפט השלום בקרית גת , דרשה התביעה כי על השניים ייגזר עונש מאסר בפועל בגין העבירות בהן הואשמו. מנגד טען עו"ד גלבוע כי אין להרשיע את השניים, בגין העובדה כי לשניים זו העבירה הפלילית הראשונה. לגבי האב טען עו"ד גלבוע כי מדובר באדם העובד בפרויקטים ממשלתיים בתחום התשתיות , והרשעה שכזו תפגע אנושות במקור פרנסתו. בהתייחס לבנו בן ה-30 טען עו"ד גלבוע כי מדובר בצעיר נטול עבר פלילי. עקב העובדה שהשניים בהביעו חרטה ואף בושה במעשיהם במהלך הדיון טען עו"ד גלבוע כי יש לפנות להליך השיקומי ולהימנע מהרשעה פלילית.

 

בצעד חריג ולמרות ההאשמות החליטה השופטת נועה חקלאי להיעתר לבקשתו של עו"ד גלבוע. בגזר דין ללא הרשעה נימקה השופטת, "לאור האמור לעיל היות הנאשמים נטולי עבר פלילי, לאור העובדה כי מדרג החומרה של העברות הינו ברף הנמוך, לאור לקיחת האחריות ,לאור העובדה שבדיקות שמסרו מצאו נקיות מסמים…לאור המלצת שרות המבחן כי הסיכוי להישנות עבירות נמוך, לאור הנזק שאמור להיגרם להם במישור התעסוקתי כתוצאה מהרשעה החלטתי לאמץ את החלטות שרות המבחן, לפיכך אני נמנעת להרשיע את הנאשמים".

 

השופטת גזרה על השניים עבודות לשרות הציבור, פסילת רשיון הנהיגה- כקבוע בחוק לעבירות אלו- וקנס על תנאי.

 

Loading...