שיפצו את הבית

כמו בכל קיץ בשנים האחרונות, האצטדיון העירוני היה בסימן שאלה בכל הקשור לקיום משחקי הליגה במגרש. אחרי שהמשימה הושלמה, פנינו לאנשים שמאחורי הקלעים כדי לדעת מה בדיוק השתנה. גבי גל

0 100

אי שם בשנות ה 60- הוקם אצטדיון הכדורגל "סלה" באשקלון, מאז ועד היום זה המגרש בו מארחת קבוצת הכדורגל בעיר את משחקיה. בשנתיים האחרונות משחקת הפועל אשקלון בליגת העל בכדורגל ולשם כך, כמו לכל קבוצות הליגה, להתאחדות ולמנהלת יש את הדרישות המיוחדות לאישור כל אצטדיון בארץ על מנת שיוכלו לקיים בו את משחקי הקבוצות.

במהלך פגרת הקיץ, קיבלו עיריית אשקלון והנהלת הקבוצה את דרישות המנהלת ואת הרשימה המכובדת בה מפורט היטב מה יש לשפץ ומה לסדר ולהקים מחדש לקראת פתיחת הליגה. בעירייה לקחו את נושא האצטדיון כפרויקט מיוחד וידעו שאוהדי הקבוצה לא יאהבו את העובדה שאולי יצטרכו לנדוד למגרשים אחרים בארץ, עד שהמגרש המקומי יהיה מוכן.

מלבד ראש העיר והאנשים המוכרים יותר בעשייה הזאת, ישנם לא מעט גורמים שנמצאים מאחורי הקלעים, שמגיעים למגרש מדי בוקר ויוצאים משם בשעות הערב. אחד מהם הוא הרצל עיני, מנהל האצטדיון מזה שנים, שהיה חלק בלתי נפרד בעשייה ובהכנת המגרש לפתיחת הליגה, יחד עם שמעון זליג דאגו לעשות את הבלתי יאמן ולעזור לקבוצה לפתוח את העונה במגרשה הביתי.

"עברנו קיץ שונה מכל השנים הקודמות, כולנו לקחנו את זה כפרויקט המרכזי" מספר הרצל עיני על העבודה במגרש.

אז מה בדיוק שודרג ומה נותר עוד לעשות באצטדיון? 

"הקמנו עמדת שידור חדשה מעל ליציע הכבוד, התקנו שירותים חדשים ודוכני מכירת שתיה ואוכל לקהל. באצטדיון הוקמו מצלמות המקיפות את כל תחומי המגרש מבפנים ומבחוץ. מה שנשאר לנו זה להקים את לוח התוצאות שזה צפוי להיות מותקן בימים הקרובים. יש להתקין גם 6 קרוסלות בכניסה לשערים"

עד כמה היית מעורב בעבודה? 

"אני נמצא באצטדיון מדי יום משעה 6 בבוקר ועד שעות הערב. מקבל את הקבלנים ובעלי המקצוע ומי שמנצח בהכל זה שמעון זליג שכמובן מעורב ונמצא תמיד יחד איתי"

מה בדיוק קרה במשחק הבית האחרון, כשלפתע הייתה בעיה בתאורה במגרש? 

שבועיים לפני כן עשינו ביקורת תקופתית כמו בכל שנה, בה נבדקו כל לוחות החשמל והכל היה תקין. גם מהנדס מיוחד שמורשה לבדיקות כאלה בדק, אמר שצריך לחזק כמה מתגים ולאחר מכן טיפלנו בדרישות. ככל הנראה תוך כדי העבודה נשרף חלק קטן שגרם לבעיה. בבדיקה הראשונית התאורה דלקה והכל היה תקין לגמרי. הרי רק בעונה שעברה החלפנו את כל מערכת החשמל והושקע בה סכום גבוה. העברתי למנכ”ל הקבוצה את כל האישורים הדרושים כיוון שהעמידו את המועדון לוועדת משמעת בעקבות התקלה"

לפני המשחק ניסיתם לבדוק את התאורה? 

אני מתפקידי תמיד מדליק את התאורה וביום שבת זה הפתיע אותנו מאוד. 45 דקות עד שאיתרו את התקלה שלא הייתה ברורה מלכתחילה. שעת המשחק נקבעה לזמן שאין צורך להדליק את התאורה מבעוד מועד. אנשי הטלוויזיה מגיעים בשעות הצהריים ואין צורך להדליק בשעות כאלה מוקדמות תאורה גדולה כזאת. אני קודם כל דואג למקום העבודה שלי וידעתי מראש שאין צורך בתאורה מוקדמת במשחק הזה.

בסופו של דבר התקלה טופלה ואני מאמין שיתחשבו בנו. עשינו עבודת קודש פה במהלך הקיץ וכל הבדיקות האפשריות עברו בהצלחה. גם דברים כאלה יכולים לקרות. הנהלת המועדון תגיע לוועדת המשמעת עם כל האישורים הדרושים שמעידים על תקינות מוחלט."

כאמור, המגרש הביתי של הפועל אשקלון עבר שדרוג מקיף, ככה שאוהדי הקבוצה יוכלו ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים ממה שהכירו בעבר וכמובן יקוו שהשדרוג יעבור גם לכיוון הדשא ולשחקנים. במהלך פגרת הנבחרות ישלימו את התיקונים האחרונים שנותרו, יקימו לוח תוצאות וזמן וכמובן קרוסלות בכניסה למספר שערים הפעילים מדי משחק ובכך העבודה סביב המגש תושלם.

Loading...