רחוב באשקלון על שם סא"ל עמנואל מורנו ז"ל

0 165

הערב (חמישי) נחנך באשקלון רחוב על שם סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, קצין בסיירת מטכ"ל שנהרג במהלך פעילות מבצעית במלחמת לבנון השנייה והוא בן 36 בנופלו. על פעילותו הוטל איפול כבד והוא החייל היחיד בתולדות צה"ל שתמונתו אסורה בפרסום גם לאחר מותו, בשל תפקיד רגיש שמילא. עמנואל הותיר אחריו הורים, אישה, מאיה ושלושה ילדים: אביה, נריה-שלמה ונעם-ישראל.

הטקס המרגש נערך במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, ראש העיר בפועל, תומר גלאם, הוריו של עמנואל ובני משפחתו.
השר בנט, ששירת בצוות עם עמנואל ז"ל, אמר בטקס בהתרגשות רבה: "צר לי עליך, אחי עמנואל, נעמת לי מאוד. כבר דיברתי על עמנואל עשרות רבות של פעמים, אבל לא יצא לי לקרוא לרחוב על שמו.
עמנואל ואני התגייסנו באותו יום ליחידה, עשינו את המסלול ביחד. אחר כך היינו שותפים לדירה בתל אביב. עשינו את טיול השחרור שלי ביחד. הוא עדיין נשאר בצבא. ודיברנו הרבה.
אני מדמיין איך הוא היה מרגיש עכשיו פה. אני חושב שהוא היה אוהב את המקום. יש עצים, מקום פשוט. לא מקום יומרני. בדרום – לא בצפון תל אביב."

ראש עיריית אשקלון בפועל, תומר גלאם, אמר במעמד הטקס: "עמנואל היה מושא לגאווה ולהערכה בקרב דור צעיר של לוחמים שגדלו בסביבתו. אך מעל לכל אלה, עטפו את אישיותו ערכיו, יושר, אהבת המולדת, יציבות ארץ-ישראלית שאינה שנויה במחלוקת, אהבת האדם ואהבת המשפחה. עיריית אשקלון גאה להוקיר את פועלו ולהנציח את זכרו באחד מרחובות העיר. זהו המעט שנוכל לעשות למען משפחתו וכדי להבטיח שדרכו ומורשתו ימשיכו לפעום בקרבנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח את ברכתו לטקס: "בשרשרת הגבורה של לוחמי עמנו לדורתיהם שמור לסא"ל עמנואל מורנו ז"ל מקום של כבוד. תריסר שנים חלפו מאז נפל עמנואל במשימה נועזת בלבנון. ההילה סביבו רק מתעצמת. מיזמי ההנצחה של דמותו היחודית פזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ. כעת ערב חג החירות מצטרף אליהם רחוב עמנואל מורנו באשקלון. זהו ביטוי חשוב של הכרת תודה לאיש מופת שהקדיש את חייו הקצרים לביצור כוחותינו ולהבטחת חירותינו. תושבי אשקלון הנכם יכולים להיות גאים ברחוב החדש שמפאר את עירכם".

 

Loading...