רופאים של כולם

רופאי 'מכבי שרותי בריאות' מפעילים באשקלון תכנית ובמסגרתה הם מגיעים בהתנדבות להרצאות בנושאי בריאות שונים וחשובים. ההורים שביניכם אף ייהנו מפעילות לילדיהם

0 53

מי מאתנו לא סקרן לדעת פרטים שונים ומגוונים בכל הקשור לבריאותנו מהי התזונה המומלצת עבוד ילדים? האם מוצרי חלב בריאים  לגוף? האם ניתן  לאכול את כל סוגי המזון מבלי להשמין? מה צריכים בני הגיל השלישי לעשות בכדי לשמור על בריאותם? ועוד.

 

צוות 'מכבי שרותי בריאות' באשקלון החליטו להרים את הכפפה. הם מעניקים הרצאות המועברות  בהתנדבות על ידי רופאי הקופה ובעלי מקצוע נוספים כמו פיזיותרפיסטים, מטפלים בריפוי  ועיסוק ועוד ההרצאות מועברות במתנסי"ם, גני ילדים בתי ספר ועוד.  ההרצאות  כוללות מגוון תחומים רחב ומעניין . כך למשל מתקיימות הרצאות בנושאים: סוכרת המגפה של המאה ה-21 המועברת על ידי רופא הקופה ד"ר יורי ינוביצקי רופא משפחה ומנהל יחידת הסכרת במכבי , הרצאות מרתקות מועברות על ידי  ד"ר שרונה דובדבן, רופאת ילדים , בנושאים תזונה נכונה בילדים ותינוקות, הצבת גבולות לילדים, בטיחות באינטרנט ובמכשירי טלפון נייד, הרגלי שינה בילדים ותינוקות ועוד. מרצה נוספת היא ד"ר נטע בן ישראל  רופאת ילדים ומנהלת יחידת התפתחות הילד במכבי, המעבירה הרצאה מעניינת בנושא התפתחות הילד בגיל הרך. ההרצאות מתקיימות על פי רוב בשעה חמש בערב, ובאותו זמן דואגים אנשי 'מכבי שרותי בריאות ' לפעילות ולשמירה על הילדים בכדי שהוריהם ייהנו מן המידע החשוב.

 

באשקלון כבר התקיימו מספר הרצאות  בבתי ספר, במתנסי"ם , גני ילדים ועוד. בעוד כשבוע וחצי צפויה להתקיים הרצאה לנשים בבית העם באפרידר באשקלון, בנושא נטורופתיה  בה תרצה אבישג לבקוביץ מ"מכבי טבעי". ההרצאה משולבת בסדנת  שף שתועבר על ידי  התזונאים אודי ברקן ואושר גיטלמן. "אנשים מתלהבים מעצם הרעיון של ההרצאות", מספר אברהם כהן אחראי קידום בריאות במכבי שרותי בריאות באשקלון.

"ההרצאה הייתה מאוד מעניינת ומחכימה" מראה כהן את אחת התגובות במכשיר הפלאפון שלו. "האימהות הרגישו חופשי לשאול שאלות אישיות, אלפי תודות!".בתגובה אחרת נאמר "היה ערב נפלא. ההורים כבר מתעניינים בהרצאות המשך".

את האחריות שלנו לבריאות", מספרת רבקה כהן מנהלת מרחב אשקלון, "אנו מקפידים למלא מדי יום בעשרות אלפי טיפולים רפואיים שמקבלים חברי מכבי. אנו לא שוקטים על השמרים ומחפשים כל העת פריצות דרך בתחום הרפואה ובשיפור השירות. כולנו יודעים כי רפואה נכונה מתחילה במניעה, על כן אנו מפתחים את נושא רפואה מונעת כנושא חינוכי-בריאותי ומנגישים אותו לכל מי שחפץ בכך, חברי מכבי וחברי קופות אחרות כאחד".

Loading...