רואים את העתיד ברונסון

0 100

מאות תלמידים מבית הספר "אורט הנרי רונסון" באשקלון השתתפו לאחרונה בערב "ליל המדענים" שהתקיים במוסדות אקדמאיים שונים ברחבי הארץ תחת הכותרת "חקר העתיד – האנושות בשנת 2050"

בבית הספר אורט הנרי רונסון עומלים  כל העת על רמת החינוך, דואגים גם למצוינות לימודית ולא פחות חשוב שומרים ומחנכים לערכים. אולם מתברר שצוות בית הספר מבקש  לתת לתלמידים גם צוהר אל העתיד. פחות מיממה לפני ראש השנה, מאות מתלמידי בית הספר השתתפו בערב ליל המדענים במוסדות אקדמאיים שונים ברחבי הארץ.

ליל המדענים הוא לילה של פעילויות מדע  במוסדות המחקר ובמוזיאוני המדע ברחבי הארץ. במהלך אותו לילה מתקיימים מפגשים עם מדענים ומדעניות, אשר מסבירים למבקרים בשפה פשוטה על נושאי המדע השונים. כמו כן  נערכים סיורים במעבדות, הרצאות, הופעות, ניסויים, סדנאות חווייתיות המסבירות על נושאים שונים הקשורים במדע כמו גם פעילויות מדע לילדים.

מבית הספר "אורט הנרי רונסון", יצאו ביום שלישי לפני כשבועיים  6 אוטובוסים כשעליהם כ- 300  תלמידי כיתות המופ"ת והמדעית טכנולוגית. התלמידים  השתתפו בפעילות שהתקיימה ברחבי הארץ בנושא : "חקר העתיד – האנושות בשנת 2050".

התלמידים התחלקו למספר מוסדות אקדמיים כאשר תלמידי  שכבה ז'  ביקרו במכון ויצמן למדע,  שכבות ח,ט  יצאו  לאוניברסיטת תל אביב, שכבות י-יא   עברו את החוויה במכללה הנדסית סמי שמעון   בבאר שבע . התלמידים קיבלו הצצה כיצד על פי ההערכות ייראה העולם בעוד למעלה  מ-30  שנה במגוון נושאים כגון כיצד תיראה העיר תל אביב, כיצד תיראה הכימיה בעולם, התנסות במשחק עם רובוטים היודעים לבצע מגוון פעולות, הסברים על הרי געש ורעידות אדמה, עידוד פעולות של מחזור ועוד. התלמידים סיפרו על ערב עשיר ומלא בחוויות אותן לא ישכחו במשך זמן רב.

Loading...