ערב תרבות צרפת בבית ספר הנרי רונסון

0 70

ביום רביעי שעבר התקיים בבית ספר הנרי  רונסון ערב בלתי נשכח שכולו הומז' לשפה ולתרבות צרפת הענפה. במשך שעתיים, מול אודיטוריום מלא בהורים ובתלמידים נרגשים , ובנוכחות המפמ"רית לצרפתית הגברת דוריס עובדיה וצוות שופטים, תלמידי בית הספר הנרי רונסון מכיתות ז'-ט' לומדי צרפתית, כבשו את הקהל בשיר, רקוד והמחזה.

בזה אחר זה, עלו התלמידים לבמה, ביצעו שירים וקטעי תאטרון מהרפרטואר הצרפתי וזכו לתשואות ולמחיאות כפיים סוערות. הערב  הוא כולו מחווה לתרבות הצרפתית. זוהי תחרות ארצית ביוזמת שגרירות צרפת בישראל  והפיקוח לצרפתית.

ערב זה הוא תוצר של עבודה קשה ומאומצת של התלמידים הלומדים צרפתית במהלך ארבעה חודשים אינטנסיביים. לאחר שעברו אודישנים ,הם לקחו על עצמם בנוסף למטלות השוטפות ,ללמוד קטעי תאטרון ארוכים ומורכבים –שהם הרבה מעבר לרמה הנדרשת בחטיבת הביניים.

התלמידים ששרו בלייף, מול 300 צופים, אף הם עברו תהליך של העצמה, של עיצוב האישיות ושל בניית הביטחון העצמי

במהלך המופע בלטה השליטה של התלמידים בשפה הצרפתית. הם שרו ודקלמו טקסטים מורכבים וארוכים של סופרים ידועים כמו ויקטור הוגו ומולייר.

זוהי הפקה גדולה ומורכבת שבה השתתפו 60 תלמידים.

מדברי המורה טניה כהן, רכזת מקצוע צרפתית ומחנכת כיתה ח'3 :

" הערב הזה הוא שיא בלמידה המשמעותית במקצוע זה. זו הזדמנות שניתנה לתלמידים לפתח כישורים אחרים שאינם באים לידי ביטוי בלמידה הקונבנציונלית. התלמידים העזו לחלום, לבטא את עצמם בשיר, דרמה, מחול ,בימוי ומחשוב. זו הייתה עבודת צוות אמיתית שלהם לאורך כל המסע הארוך שעברו ואני גאה בהם מאוד על ערב שכולו יצירת מופת"

הגברת דוריס עובדיה, המפקחת הארצית לצרפתית, התרשמה מאוד מהתלמידים ואמרה שזו פעם ראשונה שהיא זוכה להיות בערב כל כך מושקע ולראות תוצרים של תלמידים כה משמעותיים.

Loading...