עם ישראל חי – באשקלון נערכו חגיגות 72 לניצחון על גרמניה והנאצים ימ"ש

0 15

באשקלון ציינו 72 שנים לניצחון על גרמניה הנאצית

מאות ותיקי מלחמת העולם השנייה ומכובדים נוספים ציינו השבוע את יום הניצחון ה-72 על גרמניה הנאצית בשורה של אירועים וטקסים ברחבי אשקלון. ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "מצדיע לכם בשם כל תושבי אשקלון"

 

הטקס המרכזי לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית באנדרטת 'החייל האלמוני', נערך השבוע באשקלון, במעמד ראש העיר בפועל, תומר גלאם, ממלאת מקום ראש העיר, סופה ביילין,  סגן ראש העיר, רמי סופר, המשנה לראש העיר, בוריס מנור, חברי המועצה, דוד בן אברהם ושרה זכריה, שגריר רוסיה – אלכסנדר פטרוביץ' שאיין, הנספח הצבאי, סרגיי סמנוביץ' קריבושין

מנכ"ל משרד הקליטה, אלכס קושניר, יועץ שגרירות אוקראינה, מורוזוב סרגיי אנטוליביץ', יועץ שגרירות בלורוס, איגור ניקולאייביץ' לטוט ויו"ר הארגונים הבאים הפועלים באשקלון, נכים ופרטיזנים, וטרנים של מלחמת העולם השנייה, בלוקדה לנינגרד, זיכרון השואה וניצולי שואה.

ראש העיר בפועל, תומר גלאם: "לפני מספר ימים ציינו בישראל את יום הזיכרון ויום העצמאות. באותה העת אנו מעלים את זכרם וגבורתם של הווטרנים,  אותם לוחמים ולוחמות יהודים שחירפו נפשם בדרכים מעוררות הערצה והערכה במלחמת העולם השנייה. המסירות שלכם, אומץ הלב והגבורה שהפגנתם באותה המלחמה סללו לנו את הדרך להגשמת החלום היהודי ולהקמת מדינת היהודים בארץ ישראל. אני עומד כאן היום, בשם כל תושבי אשקלון, מצדיע לכם ומבטיח לכם שנעשה הכל כדי לאפשר לכם המשך חיים טובים, כפי שאתם ראויים להם".

ממלאת מקום ראש העיר, סופה ביילין: "כמו בכל שנה, אנו נפגשים באנדרטה על שם הלוחם היהודי ומדברים בגאווה על אלו שנפלו במלחמה ועל אלו שהמשיכו לחיות. אני רוצה להודות לכל הארגונים שתומכים בלוחמים ועזרו לנו בארגון היום החשוב הזה. תודה גם למחלקת קליטת עלייה. אנחנו בעיריית אשקלון מטפלים במלוא הכבוד והמרץ בווטרנים. זוהי חובתנו, לפעול למענם של הווטרנים וגיבורי המלחמה ולהפוך את חייהם לטובים יותר".

Loading...