משכירים דירה? הטור הזה בשבילכם

0 79

מידי שנה בעלי דירות רבים מפסידים כסף רב כתוצאה מאי עמידה בתנאי ההסכם מול השוכר. כדי למנוע מצבים כאלה חשוב לוודא שההסכם עליו תחתמו מול השוכר יהיה הסכם טוב שמגן על זכויותכם, ומקנה לכם כלים במקרה והשוכר מתגלה כבעייתי.

לפניכם עשרה טיפים שיכולים לעזור מאוד:
1. בידקו את השוכר-בררו במה הוא עוסק, בררו לשם מה הוא משכיר את הדירה(מגורים? עסק?), בקשו לראות תעודת זהות וודאו את זהותו. בקשו לראות הוכחות לכך שיש ביכולתו לעמוד בתשלומים: בקשו תלושי משכורת של חמשת החודשים האחרונים. נסו לברר על עברו כשוכר דירות, בקשו ממנו את מס' הטלפון של בעלי הדירה הקודמים שלו ונסו להבין ממנו אם שילם בזמן, שמר על הדירה והיה דייר טוב.

2. אופציה להארכת החוזה- על שוכרים טובים והוגנים צריך לשמור, במקרה ומצאתם שוכרים מתאימים אפשרו להם חוזה לטווח ארוך.

3. תיקונים- עירכו רשימת ליקויים הקיימים בדירה לפני כניסתו של הדייר. הסדירו בניכם בחוזה מי אחראי לתקן כל סוג של ליקוי. בד"כ האחריות על בלאי טבעי מוטלת על המשכיר ואילו האחריות על פגמים שנוצרו בשוגג או עקב שימוש לקוי היא על השוכר. מומלץ לדרוש מהדייר לעדכן אתכם באופן מיידי על כל דבר שדורש תיקון, כך שהדירה לא תגיע למצב של הזנחה.

4. תשלומים עבור רשויות- בקשו מהדייר צ'קים ריקים לפקודת חברת החשמל וחברת הגז. צ'קים אלו מיועדים למקרה שהדייר ישאיר אחריו חובות בתום תקופת השכירות.

5. בטחונות- הקפידו לקבל מהדייר בטחונות לפני כניסתו לדירה. אל תתקשרו עם דייר שלא מוכן לעבוד עם צ'קים ושלא עומדים לרשותו ערבים, זה סוג הדיירים שמועד לפורענות.

6. ארנונה- דרשו מהדייר להעביר את תשלומי הארנונה על שמו בעיריה.

7. חתימת חוזה- אל תאפשרו הכנסת רהיטים, ואל תמסרו מפתח לפני שהחוזה והשטרות יחתמו ע"י הדייר והערבים.

8. ביקור דיירים פוטנציאליים- הכניסו לחוזה סעיף המחייב את הדייר להכניס דיירים פוטנציאליים להתרשמות לקראת סוף תקופת השכירות.

9. פינוי בזמן- הכניסו לחוזה סעיף הקונס את הדייר במקרה של אי פינוי הדירה במועד שנקבע מראש.

10 . הפרת החוזה- הוסיפו בסוף החוזה סעיפים משמעותיים שהפרתם תחשב להפרה יסודית. לדוגמא: שכירות משנה, מועד פינוי, ותשלום דמי שכירות בזמן. הפרת סעיפים אלו תאפשר לכם לבטל את ההתקשרות מול הדייר

Loading...