כך ריגש הרב שמעון לוגסי את משתתפי לוויתו של הרב בלוי ז״ל

2 58

חבר מועצת העיר אשקלון הרב שמעון לוגסי חגג יום הולדת ביום בו נפטר רבה הראשי של אשקלון, הרב יוסף חיים בלוי. הרב לוגסי עלה ביום זה מעל בימת המספידים והספיד את אחד מגדולי מחזקי הדת והיהדות באשקלון. מערכת האתר מביאה בפניכם מדברי ההספד של הרב שמעון לוגסי.

דיברי הספד מתלמידו אחד מרבבות מתלמידיו,
מלאך השם , מורי ורבי, הרה״ג רבי יוסף חיים בלוי זצוק״ל – רבה הראשי של העיר אשקלון.
את הרב הכרתי בשנת 1986 כשהגעתי לעיר אשקלון, למדתי בכולל אוהל יוסף שבראשות הרב , גמעתי גמרות , סיימתי שחיטה , למדתי ספרות , הרב היה לנו למורה דרך, הרב הסמיך אותי להוראה ״יורה יורה״ וכן לעריכת חופות יחד עם רבנים ראשיים נוספים, מנהיג אמיתי ולוחם מלחמות השם בעניין השבת וכל דבר שבקדושה ,
בשנת 1996 בזמן הפיגוע שאירע בצומת אשקלון , חסמתי את הכביש באמצעות האמבולנס שברשותי , נילחמתי חורמה עם משטרת ישראל כדי לאפשר לי לנקות את דם ההרוגים המרוח על הכביש , ואז ניצב הרב המנוח במלוא קומתו והדרו , וביקש מהמשטרה ״ הניחו לו לעשות מלאכתו שכן עבודת קודש היא״ !! ואז ניגש אליי לחץ את ידי ובחמימות של אב אמר לי : מהיכן הכוח שלך לעצור ולחסום נתיב של תנועה , חייכתי , ואז אמר לי : חיילך לאורייתא !

nerDavidבאחד הביקורים שלי בביתו לפני כמספר חודשים הבחנתי שהרב מתאמץ מאוד בקריאה בגלל ראייתו החלשה, לא נותרתי אדיש ומיד רכשתי עבורו זכוכית מגדלת עם תאורה המיוחדת לקריאה, כשהגעתי לביתו למסור לו את זכוכית המגדלת , בירך אותי ומאוד אודה לי , אך כעבור יומיים התקשר אליי וביקש שאבוא אל ביתו , מיד התייצבתי בביתו , הרב הכניס אותי לביתו הושיב אותי לצידו וביקש שאברך על הפירות המונחים על השולחן , ואז החזיק הרב בידי ואמר לי בחמימות ליבו : ר׳ שימן (כך היה נוהג לכנותי ) , אתה לא מבין כמה שעות לימוד אני מוסיף מאז שהבאת לי את זכוכית המגדלת , בירך אותי ברכות חמות ואמר לי במילותיו , שום דבר רע לא יאונה לך !

הרב נפטר לעולם שכולו טוב ביום כג׳ אלול שהוא יום הולדתי !

ת. נ. צ. ב. ה. !!

Loading...