ים של מתנות

0 107

4.5 מיליון שקלים יושקעו בחודשים הקרובים בשיפוץ חופי הרחצה באשקלון. זאת בעקבות גיוס הסכום על ידי ראש העירייה בפועל תומר גלאם. זאת ללא קשר לתקציב העירוני שאושר השבוע במועצת העיר, מי שיסייע בתכנית הוא חבר המועצה הממונה על החופים יוחאי יפרח

 

בקיץ האחרון שמחו גולשי הגלים של העיר אשקלון לקבל חוף משלהם, חוף הגולשים בחוף דלילה. לאחר שנים של הבטחות, בסיועו של חבר המועצה יוחאי יפרח הותקנה במקום תאורה והפכה את החוף למואר בישראל – המאפשר גלישה בטוחה בשעות הלילה. יחד עם זאת הותקנו עמודים לגלשנים מקלחות ועוד, כעת מתברר כי גם חופים נוספים באשקלון צפויים לעבור שיפוץ בחודשים הקרובים.

ביום שני אושר במועצת העיר תקציב עיריית אשקלון לשנת 2018, אך אחת הבשורות הגדולות שהגיעה דווקא מחוץ לאותה ישיבה, היה סכום כסף שגויס מחוץ לתקציב העירוני – זאת באמצעות קשריו של ראש העירייה בפועל תומר גלאם עם שר האוצר משה כחלון. מדובר ב 4.5 מיליוני שקלים שיופנו לטובת השקעה בחופים ברחבי העיר, זאת מלבד תקציב החופים שמופיע בספר התקציב לשנת 2018, שבו נכרת השקעה במאמצי שמירה על בטיחות המתרחצים ופיתוח רצועת החוף. הכסף שגויס יוקצה על פי התכנון לטובת הצללות חדשות, מתקני ספורט חדשים כגון רשתות כדורעף חופים, שערים למשחק כדורגל חופים ועוד. בנוסף מתכווננים באגף החופים להכשיר מזח שיסייע להוריד כלי שייט ימיים כגון אופנועי ים. כמו כן על צפוי לקום "חוף אקסטרים", שבו בדומה למתרחש באילת, תתבצע פעילות של אטרקציות ימיות כגון מצנחי גרירה, סירות בננה ועוד.

בנוסף ישמש הכסף גם לבטיחות כאשר יירכשו באמצעותו  כלי הצלה נוספים לחופים השונים בעיר. כמו כן במהלך חודשי האביב והקיץ, מתוכננים מספר אירועים בשיתוף על אגף החופים ואגף האירועים בראשותו של חבר המועצה משה אטיאס.

"אני שמח מאוד על התקציב הנוסף ומברך את ראש העירייה תומר גלאם על ההישג לטובת תושבי העיר" התייחס השבוע לנושא חבר המועצה יוחאי יפרח. "כמו שהבטחנו וקיימו חוף גולשים , כך נמשיך לנצל את המשאב היקר של אשקלון ולשפר את חוויית השהייה בחופי הים המקסימים שלנו".

 

Loading...