'רונסון': טקס סיום מיזם כתיבת ערכים חדשים לוויקיפדיה

0 37

ביום שני השבוע נערך בבית הספר אורט ע"ש הנרי רונסון טקס לציון סיום מיזם כתיבת ערכים חדשים לוויקיפדיה. תלמידי כיתה י3 – מופ"ת בליווי המורה להבעה רחלי קהילה כתבו ערכים חדשים לוויקיפדיה, הערכים נכתבו על אנשי תקשורת ואומנים בניהם הרקדן עידן שרעבי שהופיע בריקוד מהמופע החדש dinosaur

חבר עמותת ויקימדיה ועורך וותיק בוויקיפדיה מר יורם שובל הגיע לפגישה עם התלמידים, והעביר שיעור בנושא כתיבת ערכים. בנוסף, ההיסטוריון, גד סובול, ליווה את התלמידים בכל שלב ואפשר העמקה, דיוק ומקצועיות בכתיבת הערכים. לאחר שהערכים נכתבו, הם שוגרו לוויקיפדיה   בעזרתם של רכז הדרכה וחינוך בשפה העברית ב'ויקימדיה ישראל' , איתמר נחמה ויורם שובל. הם בחנו את הערכים והעלו אותם לאנציקלופדיה המקוונת.

מי שזכו לקבל ערכים על שמם הם   עורך מעריב לשעבר יואב צור, כתב גלי צה"ל רמי שני   כתב ידיעות אחרונות מתן צורי, כתב החוץ אסף יחזקאלי   איילת מצגר מהרשות השנייה,   אברי ארבל ושני שאולי- שחקנים בקאמרי , תושב העיר עזרא ינוב, איש ערוץ 2 יגאל מוסקו. ופרופסור בוריס יופה.

ביום שני השבוע כאמור התקיים טקס סיום הפרויקט המוצלח בהשתתפות אותם אנשי תקשורת והשותפים לפרויקט. הפרופסור המוערך בוריס יופה תושב אשקלון, מנתח בכיר בבית החולים ברזילי קיבל ערך בוויקיפדיה ונשא דברים בכנס וציין, "כבוד גדול להיות ערך בוויקיפדיה , ולבוא לכאן לראות את הקצפת, אחרי ששומעים על אלימות של בני נוער, לראות תלמידים כל כך מוכשרים שמכינים את עצמם להית בבית הספר של החיים, ואני חושב שאתם מוכנים לזה".

"המיזם השנה מאתגר מאחר שמדובר על כתיבת ערכים בקנה מידה ארצי על אנשי תקשורת ואמנות. שילבנו את סיפורם של שני אישים שתרמו רבות להתפתחותה של העיר- בוריס יופה ועזרא ינוב". סיפרה השבוע האחראית על הפרויקט המורה רחלי קהילה. "בתוך   כך יצרו התלמידים ערכים הראויים לשילוב באנציקלופדיה הוירטואלית. אני גאה בתלמידים על העבודה הרבה אותה ביצעו בחיפוש אחר מקורות מידע, מיזוג מידע, יצירת פסקות וסיכום ממזג ובסיום שילוב המידע כערך בוויקיפדיה.

 

Loading...