השוטר שיקר והצעיר זכה לכתב אישום קל

0 64

השוטר לא אמר אמת והצעיר שהואשם בנהיגה בשכרות הימלטות משוטר ושיבוש הליכי משפט זכה לכתב אישום קל בהרבה שהוביל למחיקת כל העבירות ואישום בנהיגה השוללת את ראיית הדרך עקב כוס שאחז בידו.

לפני כשנה נעצר צעיר תושב  אשקלון לאחר שנמלט מניידת משטרה ככל הנראה עקב נהיגה בשכרות. השוטר שעצר אותו נדהם לגלות כי מלבד הבריחה והנהיגה בשכרות הצעיר נמצא במהלךל ריצוי עונש עקב עבירה קודמת, שבה נהג בשכרות ובפסילה ובגינה אף עומד כנגדו עונש מאסר על תנאי. נגד אותו צעיר – שנמצא שיכור בבדיקת הינשוף – הוגש כתב אישום חמור הכולל נהיגה בשכרות הימלטות משוטר ושיבוש הליכי משפט. אולם לאחרונה כי אחד השוטרים לא אמר אמת בעדותו מה שהוביל לכתב אישום מתוקן וקל בהרבה.
בבוקרו של יום שבת לפני כשנה הבחינו השוטרים במשםר צעירים שנוסעים ברכבם ברחובות העיר שדרות לאחר שחזרו מבילוי לילי. כשסימנו להם השוטרים לעצור, נמלט הרכב אל תוך רחובות העיר לאחר נסיעה ברחובות עצר הנהג את הרכב והתיישב בקרבתו . כשטען בפניו השוטר כי שתה אלכוהול ולמעשה נהג בשכרות, הכחיש הנהג  את הטענות. אולם השוטר טען כי ראה אותו שותה אלכוהול . הנהג נלקח לתחנת המשטרה וחצי שעה לאחר מכו חברו הגיע לתחנה וטען כי הוא נהג ברכב ולא אותו חבר, מה שהיה הפוך לטענות השוטר.
הצעיר נעצר בחשד לשיבוש הליכי משפט, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ורשיונו נשלל במקום בעקבות השתלשלות האירועים נדרשה הארכת מעצרו עד לתום ההליכים, עקב היותו נהג מסוכן שביצע עבירות בזמן שעומד ותלוי כנגדו עונש מאסר על תנאי בגין עבירות דומות. נגד הצעיר הוגש כתב אישום חמור בגין נהיגה בשכרות נהיגה בקלות ראש, מסירת פרטים כוזבים ואי ציות להוראה של שוטר במדים.
לאחר קרוב לחודש שבו הצעיר שהה במעצר הוא שוחרר למעצר בית. לאחרונה חלה תפנית בעלילה, בדיון שנערך בבית המשפט . עו"ד רובי גלבוע פרקליטו של הנאשם טען כי מבחינה טכנית לא יכול היה השוטר לראות את הנאשם שותה אלכווהול באותה עת. אולם מה שהכריע את הכף הייתה העובדה כי אחד השוטרים רשם בשמו של שוטר אחר כי השגיח על הצעיר בזמן מסויים בעת המעצר , שעה שאותו שוטר שכלל לא ביצע את הפעולה . בדיון ההוכחות לאחר חקירה של עו"ד גלבוע התברר כי אותו שוטר למעשה רשם וחתם בשם אחר.
בעקבות הדברים קבילה שופטת בית המשפט  שלום באשדוד ליאת שמיר-הירש את בקשו של עו"ד רובי גלבוע לכתב אישום מתוקן. "הצדדים הגיעו להסדר הנעוץ בשיקולי ראיות ממשיים" כצבה השופטת ונגד הצעיר הוגש כתב אישום בגין נהיגה בהיעדר שליטה בלבד, והטל עליו עונש של פסילחת רשיון נהיגה על תנאי למשך ארבעה חודשים.
Loading...