החוף המואר ביותר בישראל- באשקלון

ביום חמישי שעבר נפתחה רשמית התאורה בחוף הגולשים באשקלון חוף דלילה, החוף הוא המואר ביותר בישראל לשמחתם הרבה של גולשי הגולים שיוכלו לגלוש גם בשעות הלילה. הממונה על החופים יוחאי יפרח, "הגשמנו חלום".

0 78

ביום חמישי שעבר זה הגיע, הציפייה רבת השנים של תושבי אשקלון ובעיקר גולשי הגלים שבהם הגיעה לסיומה. בטקס מיוחד שנערך בחוף חרף מזג האוויר החורפי, התאורה הודלקה וגרמה לפיות פעורים בקרב כ- 200 התושבים שהגיעו למקום. המזח היה מלא בתושבי העיר שבאו לחזות בפלא- חוף ים שבשעות החשיכה מואר לחלוטין כמעט לכל אורכו, במה שמהווה את החוף המואר ביותר בישראל. מדובר בבשורה ענקית לגולשי הגלים שיוכלו לגלוש להנאתם גם בשעות החשכה. רבים המוגבלים בשעות היום בשעות הגלישה עקב התחייבויות של עבודה או משפחה, יוכלו לעשות זאת בשעות הערב והלילה. כיום שני החופים המוארים המרכזיים בישראל נמצאים בחוף גיל באשדוד, ובשובר הדרומי בהרצליה, אך עוצמת התאורה באשקלון משמעותית הרבה יותר מאותם חופים.  התאורה בחוף מצטרפת לחוף גולשים שלם כולל ספסלי מנוחה, מעמדים לשים גלשנים, ברזים ועוד, כל זאת ביוזמתו של חבר המועצה הממונה על החופים יוחאי יפרח, שקיבל תמיכה לאורך כל הדרך מראש העיר בפועל תומר גלאם. יצוין כי בעבר היה החוף מואר, אך בעוצמה חלשה במיוחד, כזו שלא ממש מאפשרת הנאה מאותה  תאורה ואף סיכנה את הגולשים שבאו לחוות את חוויית הגלישה הלילית.

 

"אשקלון היא עיר חוף", אמר השבוע בסיפוק חבר המועצה יוחאי יפרח. "ואנו עושים הכל בכדי שהתושבים ייהנו מהחוף כמה שיותר, לאחר שייסדנו חוף גולשים גולת הכותרת היא התאורה המדהימה שמאפשרת לא רק גלישה אלא כל פעילות שהיא על החוף לכל המשפחה גם בשעות הלילה. אני מקבל בימים האחרונים תגובות חמות ומפרגנות מגולשים ואנשים רבים, וזה היה שווה את המאמץ. הגשמנו לאנשים חלום".

Loading...