האם מנכ״ל העירייה יסיים תפקידו?

77 229

ישיבת המועצה שהתקיימה אמש (ב׳) הסתיימה בבום גדול כאשר חשף חבר המועצה שלמה כהן ״קשרי הון שלטון״ כהגדרתו, ואת השקר הגדול של מנכ״ל עיריית אשקלון חיים סופר. כהן, בתרגיל מבריק גרם לראש העירייה שמעוני ולמנכ״ל סופר להחוויר ולאבד ריכוז במהלך שככל הנראה יזכר עוד זמן רב.

נתחיל דווקא בסיכום: הדעה הרווחת כעת בקרב חלק ממשתתפי הישיבה היא שמנכ״ל העירייה יצטרך כנראה להתפטר מתפקידו ובכך לחסוך, אולי, הליך פלילי נגדו.
הערב (ב׳) התקיימה ישיבת מועצת העיר אשקלון. תחילת הישיבה היתה פורמלית ובה התבקשו חברי המועצה להצביע עבור דו״חות ועדת ביקורת, הקצאות וכד׳. אבל הישיבה הנוכחית תזכר דווקא בגלל המקרה הבא:

לשאילתות והצעות הסדר שהוגשו בישיבה – קראו כאן.

ישיבה זו תצרב בזכרון בגלל תרגיל מבריק ומתוחכם של חבר מועצת העיר מטעם האופוזיציה שלמה כהן מ״אשקלון בתנופה״. כזכור, פרסם חברו לסיעה וראש העיר לשעבר, בני וקנין פוסט בנושא הבנייה במרכז אפרידר. וקנין קיבל בעיניין התראה לפני תביעה בנושא תביעת דיבה מעיריית אשקלון.

opozitziaמאז הגשת ההתראה, מנסה חברו לסיעה שלמה כהן להבין האם אכן התקיים דיון בנושא מרכז אפרידר, על-ידי כך ששלח למנכ״ל העירייה חיים סופר, לראש העירייה שמעוני ולבכירים נוספים, מכתבים בהם הוא מכווין אותם לדיון שהתקיים בעיניין הבניה, בתאריך ספציפי וכי הוא דורש מהם לראות את פרוטוקול הדיון במידה וזה נכתב. המכתבים היו מכותבים לראש העירייה שהיה המכותב הראשי בנוסף למנכ״ל והיה אמור להיות מודע לשקריו של האחרון.
שלמה כהן, חשף במייל שהופץ, את שרשרת ההתכתבויות המשקפת את הניסיונות הנואלים להתחמק, להתחכם ולהכחיש את קיומו של פרוטוקול מדיון שהתקיים ב 31 לדצמבר 2013, פרוטוקול שיש בו כדי להפליל את שמעוני בניגוד אינטרסים מובהק ואשר אכן יש בו הוכחה ניצחת על קיום דיון בפרויקט מרכז אפרידר שהמידע עליו הופץ ב"פוסט" בפייסבוק של בני וקנין. על פרסומים "שקריים" לכאורה אלו, הוגשו על ידי העירייה מכתבי התראה לפני תביעה על הוצאת דיבה, כביכול…

הערב הביך שלמה כהן בצורה קשה ביותר את ראש העירייה והמנכ״ל, כאשר חזר ושאל את שמעוני והיועמ״ש האם התקיים הדיון ואם אכן קיים פרוטוקול. משנענה בשלילה, אמר שלמה כהן בכעס רב כי הדבר הוא שקר וכי במו עיניו ראה את פרוטוקול הדיון אותו הראה לו עובד אחר בעירייה. כהן הבטיח לשמעוני וסופר, כי כמו שהם יודעים ״כשאני רוצה משהו אני משיג אותו!״.

או, אז ניתן האות ושניות לאחר מכן אמר שלמה כהן לנוכחים כי פרוטוקול הדיון נמצא, וכי הוא הופץ באותם רגעים לכל העיתונאים. מי שהיה באולם יכל להשבע כי מעולם לא ראה תכונה כזו בספסלי המועצה עת הגיע האימייל עם הפרוטוקול.
הפרוטוקול נשלח ממייל אנונימי והגיע בתזמון מדוייק לעיתונאים ואף לידיהם של שמעוני וסופר שמייד החווירו והחליפו בינהם מבטים לא מאמינים. כנראה שיש להם סיבה. הסתרת עצם קיום הדיון מחבר מועצה (ואולי גם מהיועמ״ש) הינה בגבול הפלילי.

אולם הישיבות בעירייה הפך למרקחה. טלפונים נשלפו ותיבות מיילים נפתחו והמסמך הופץ לכל עבר. וכאילו לא דיי בכך, כחצי שעה לאחר סיום מועצת העיר, שלחו חברי סיעת ״אשקלון בתנופה״ – הפעם מתיבת המייל שלהם, את שרשרת ההתכתבויות החושפת שחור על גבי לבן את שקריו של מנכ״ל העירייה.

נראה כי הפעם, שמעוני וסופר יאלצו לתת תשובות ולא להסתתר מאחורי תשובותיו המהוקצעות של היועץ המשפטי שאגב, לא נכח בדיון המדובר בפרוטוקול. בשיחות שנערכו מייד לאחר הישיבה במסדרונות הקומה הרביעית, נשמעו חלק מהנוכחים בישיבה אומרים כי לדעתם ״יצטרכו שמעוני וסופר לעמוד בפני דין פלילי בעיניין מאחר ולא יוכלו להסתתר מאחורי תירוצים, הגם ששמעוני הוא החתום על המסמך״.

התקשורת המקומית בעיר, עומדת אף היא בפני מבחן גדול, באם הפעם תפרסם את דבר הפרשה החמורה הזו שכנראה גובלת בפלילים, באופן אובייקטיבי.

אגב, פעילי ציבור בעיר מתכוונים לגשת ליחידת ״להב – 433״ ולהגיש תלונה נגד ראש העירייה ומנכ״לו חיים סופר.

לצפייה בפרוטוקול ובתכתובת בין שלמה כהן למנכ״ל העירייה – קראו כאן.

צפו בדרמה בוידאו המצורף:

אנו באשקלון 10 נביא בהמשך את שאר הפנינים שהבריקו החברים.

צילום וידאו: אשקלונט

Loading...