דורון נקשרי: החותמים בע״מ

דורון נקשרי חזר לאשקלון אחרי שהות קצרה בסין הרחוקה. כשהגיע לאשקלון, מצא עיר מככבת בתקשורת הארצית ולאו דווקא בסיבות הנכונות. אז כהרגלו, הוא התיישב מאחרי המקלדת והפנה שאלות, אמירות ורמיזות למי שאמון על העיר.

מאת: דורון נקשרי
שלום חברים!
חזרתי מתקופה קצרה בחו״ל ומצאתי עיר מככבת! במהדורות חדשות, במדיה הכתובה, בעיתונות ועוד. הגעתי לישיבת מועצה וחזיתי בישיבה שלדעתי לא נראתה פה Ever.
אבל לא על זה באתי לדבר. איתמר, היום לא תשמע ממני מילה על הטרדה מינית או דמי שתיקה. שמתי לב שאתה זז באי נוחות כשהנושא עולה ולכן אכבד אותך ואניח אותו בצד.

שלום לך חיים סופר – מנכ״ל העיריה, שלום לך נחמה שריקי – גזברית העיריה השלישית בקדנציה ושלום גם לך ידידי ראש העיריה איתמר שמעוני ״מבזר הסמכויות״. סליחה? מה זאת אומרת לא ״מבזר סמכויות״? טוב נו, ״נותן ההנחיות״. תקרא את תחקיר ״הקשרים המפוקפקים״ באתר וואלה! ותבין שאת זה לא אני אמרתי. את זה אמר המשנה לראש העיריה שלך – יורם שפר. עזוב נו, איתמר, אתה מבין למה אני מתכוון. שחרר!
חיים סופר צהריים טובים. בוא נתחיל איתך, טוב? יופי. חיים, אתה זוכר שכתבתי לך שאתה לא העיפרון הכי חד בקלמר? ברור שאתה זוכר! איך לא! תשמע ידידי, אני מבין שאתה גם לא לא מוכן להתחדד. אסביר לך, בטח! שב בנוח, תתרווח, תקרב את הצלחת של הבורקס ותקרא. תראה חיים, גם אתה יודע בוודאי שאוטוטו באים להעמיס אותך ואני שם לב שבזמן האחרון אתה דיי מתכונן ליום הזה. אני שם לב שאתה מכין מראש תשובות ל״שעת השין״. למה אני חושב כך? אז זהו, אני לא חושב… אני יודע!
doronProfileמיילים, מכתבים, מזכרים ותכתובות. אתה כל היום מתייק ומתייג ולא רק. אם לא נוח לך שעינין מסויים ״ירשם״ על שמך אז אתה מעביר זאת לפקידים. בעצמך או דרך אדון ג׳רפי. שלא תטעה חיים! בשעת השין ג׳רפי פשוט יגיד את האמת. הוא לא ישכב על הגדר בשביל משהו אבוד. ולא רק הוא! אגב חיים, אני שם לב לזה כבר המון זמן. יש לך חשש לחתום על מסמכים? להופיע בוועדות? דע לך! עצם זה שאינך משתתף בוועדות מסויימות כמו כספים ודומיה, לא מסירה ממך כהוא זה את האחריות למה שקורה שם!
עכשיו תגיד לי רגע. תביאו לו כוס מים קרים בבקשה. ותענה לי את האמת! במסגרת הגיבויים שאתה בונה לעצמך, נראה לך שזליגת כספים, תקציבים ופרוייקטים מנופחים בתואנות שונות תתפוס? בוא ונזרום איתך. נניח שכן. חיימק׳ה, אתה חושב שיאמינו לך ברגע שיראו שמדובר בעשרות מיליוני שקלים? איפה הבושה? איפה המקצועיות? איפה האחריות האישית לקופה ולתושב, לבזבז עשרות מיליונים ללא הסבר תכליתי? אתה באמת מאמין שפערים שעומדים על עשרות מיליונים בין קבלן לקבלן יעברו בצורה חלקה? עד כמה אתה חושב שהציבור מטומטם?
חיים, רק לאחרונה העפתם מהקופה כמה עשרות מיליונים שבעזרתם יכלתם לבנות עוד 20 גני ילדים. אתה פשוט חי בלהלהלנד אם נראה לך שסכומים כאלו יעברו בצורה חלקה. כן סופר – להלהלנד, לא הולילנד. הולילנד זה כינוי לפרוייקטים אחרים בעיר. אתה יודע את זה, ואם אתה לא זוכר – תשאל את שמעוני הוא יסביר לך במה מדובר.
מי מנחה אותך, חיים? מי? רגע, אל תדבר בפה מלא, תוציא את הבורקס. פונטה או שמעוני? עכשיו אתה נשמע טוב יותר. יפה אמרת, כך בדיוק אמר גם יורם שפר. נו, ומה חשבת שיורם יגיד, שהוא פועל על דעת עצמו? חחח אני שמח חיים. שמח שאתה מבין שיורם מפחד מאחריות. גם איתמר יודע את זה.
אז זו הדרך שלך, אה? לייצר מתווה ולשפוך לתוכו אנשים. בדיוק כמו עם סולטנוביץ׳ שחותם לכם בעינים עצומות על הכל. משמעת קואליציונית? פחד? תמימות לשמה?
בקצב הזה, תסבך לא רק את ג׳ירפי ונחמה והילה אלא את כולם! תמשיך עם הבורקס ותשתדל את הגבינה, הוא פריך וטעים יותר – שיהיה לך בנתיים יום טוב אנחנו עוד נדבר. הבנת נכון? יופי, אז גם הבנת כמה ארגזי קלסרים יש לי.

לכל הטורים של דורון – לחץ כאן!

נחמה שריקי יקירתי, לא שכחתי אותך, מה שלומך? יופי, אני שמח שהכל טוב ואת בקו הבריאות! תקשיבי גברת נחמה. חקרתי, ביררתי ובדקתי לאורך, לרוחב, לגובה ולכל כיוון אפשרי מה טיבך ומהן מעלותייך. יש לציין שלא שמעתי מילה רעה חלילה. אז חשבתי לעצמי – מה אני מפספס? אולי את תמימה? המשכתי לבדוק ומצאתי שלא. ידך על העליונה – אין פה עינין של תמימות.
בישיבת המועצה האחרונה בה דיבר אלייך שלמה כהן, צדה עיני החדה ג׳ולה שעברה בגרונך, כאילו שאת נחנקת. מכירה את התנועה, נכון? שמתי לב גם ששלמה כהן הבחין בכך ולכן הנמיך מייד את הביקורת והפך אותה לסוג של עצה.
נחמה יקירתי, את לא תאמיני אבל התמונה שלך בולעת ג׳ולה הדירה שינה מעיניי כמה ימים ואינני צוחק! שאלתי את עצמי מספר פעמים, מה בדבריו של שלמה כהן גרם לכך? אני מתחיל לדאוג לך משום שדרכך שככל הנראה נותווה על-ידי יורם שפר, סליחה לא יורם, הוא רק חידד לי את עיניין המתווה, נחזור שוב. דרכך שנותווה על-ידי ״פונטה, שמעוני, סופר את גלעד ושות׳״, מביאה אותך לנקודה מאוד מרכזית ומעמידה אותך בפריים, ולא רק בפריים שלי. נחמה היקרה אני אגלה לך סוד ואל תעבירי אותו הלאה: ישנם עוד כמה זרמים שפועלים בעיר. ראי הוזהרת! יש לך מחוייבות אישית כבדה מאוד!
עכשיו שימי לב יקירתי! הסכומים שאני מדבר איתך עליהם לא מסתכמים במיליון אחד או שניים. אפילו לא עשרה מיליון! אנחנו מדברים פה על עשרות מיליוני שקלים שאת נחמה, כן את, מעורבת בהעברתם לחברת הסליקה בראשותו של גלעד אורן – המוציא לפועל.
נחמה את חייבת לתפוס את המסר: אותה תחושה של חוסר אפשרות, לשנות את המצבים החשובים במציאות שמהווים עיקר להחלטות גיזברית, אשר יצאה בעקבות החלטת מנכ"ל או ראש עיר שאין כאן המקום לדון אם זה לפוצץ זקוקין, לבנות גנים, או למדיניות לחם ושעשועים. מה שבטוח הוא, שפעלת בתום לב והרבה פחד לפי הוראות הממונים.
נחמה יקירתי, אחריות אינה מתחלקת!!! מי כמוך יודע את זה ומרבה להשתמש בביטוי! ובשפה שלך, שפת המספרים אני אגיד לך שגם אם 90% מהאחריות נופלת על שמעוני ואת מחזיקה רק ב-10%, זה עדיין לא אומר שיש לך אחריות קטנה. את תשאי בתוצאות בדיוק כמוהו! את נוטלת את האחריות הכבדה הזאת תרתי משמע בסכומים הזויים ובהפרשים שאינם הגיוניים. אז מה שיש לי להגיד לך זה אל תלכי בעיניים עצומות אחרי קברניטי העיר משום שנמאס לנו ואנחנו לא רוצים לשמוע שאת פשוט אכזבה אחת גדולה !!!
דיי!!! את הגזבר השלישי מאז השלטון הזה עלה!!!

עכשיו אליך שמעוני! הבטחתי ולכן אקיים. לא הטרדות מיניות ולא דמי שתיקה. אותך אשאל רק שאלה אחת קטנה: אתה מבין את המשמעות של דברי יורם שפר בתחקיר? אני מניח שכן! זה משפט חכם שנותן גושפקנא לכולם לענות עליו. ראש העיר שמעוני מתווה הדרך. נראה לי שעוד מעט יהיו לך הרבה כתבות מעניינות, אתה יודע איך זה – הרי אתה אלוף בזה !

לדף הפייסבוק של דורון – לחץ כאן!

אהבתי(9)לא אהבתי(0)

17 תגובות

 1. לנטלי ברקאי

  תתביישי תחזרי למקום שממנו באת יא הורסת משפחות

  אהבתי(2)לא אהבתי(0)
 2. תושב מודאג

  תגידו,
  אין מבקר פנים לעירייה ?
  הוא שלישי בחשיבותו ובמשכורתו בכל אירגון.

  או שגם הוא חצה את הקוים...

  אשקלון 10 אני ממליץ להפנות אליו את השאלות, מתוקף תפקידו לבדוק וגם לתת דיווח לציבור.

  יש תחושה שהעירייה מנוהלת ללא שקיפות כאילו מדובר בעסק פרטי.

  אהבתי(10)לא אהבתי(0)
 3. נטלי ברקאי

  אישה שפלה ללא מוסר וכבוד
  הגיע לפה לפני 13 שנה התחילה עם רומן עם גבר נשוי רק שזה לא היה מספיק בעל שררה וכוח, עברה לגלעד החמוד
  שבאמת מאמין שהיא בקטע שלו.
  מה לבבון ולה ?
  גלעד מתוק אתה כלי במשחק, כשם שבגדה בשיטתיות לפניך תעשה כך גם אחריך.
  ולך נטלי משפט לשנן
  לעולם אל תדרוך על אנשים בדרך למעלה למה אתה לעולם לא יודע את מי תפגוש בדרך למטה ...

  אהבתי(7)לא אהבתי(0)
 4. אחת שיודעת

  אשקלון יקרים,

  ת ת ע ו ר ר ו

  עובדים עלינו בעניים, עושקים את הקופה הציבורית.
  עד שהמשטרה תעשה משהו הם לא ישאירו שקל בקופה.

  ואנחנו נשאר עם החוב הבלתי נתפס של 170,000,000 ש׳ח ששמעוני לקח כהלוואה מהבנק !!!

  לא היה כדבר הזה בתולדות אשקלון.

  כולנו נשלם ועוד איך נשלם עם ריביות בזמן שהחבורה הזאת תחגוג ותאמר לעצמה בגיחוך, איזה מטומטמים האשקלונים.

  אהבתי(8)לא אהבתי(0)
 5. אלון קפאח

  פי עשר,
  פי 10,

  אם לא הבנתם העירייה משלמת לחכ"ל פי עשר מעלות העבודה
  בכל גן.

  אהבתי(8)לא אהבתי(0)
 6. לגלעד אורן

  כנראה שיש עליך יותר מדי חומר מפליל .
  בדוק את עצמך עד כמה דאגו לכך שביום פקודה אתה הראשון שתיפול בפח!! ראה הוזהרת
  במחשבה שניה זה סופו של כל בוגדן

  אהבתי(15)לא אהבתי(0)
 7. דורון, ענקקקקקקקק!!!!

  אנו תושבי העיר חייבים לך הכרת תודה ענקית!!!

  אם לא אתה - העיר אבודה!

  זו שליחות ממדריגה ראשונה!!

  אשריך!

  תודה רבה לך!

  איש אמיץ וחכם!

  אתר ברמה גבוהה מאד!

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 8. הכל מוקלט

  דורון היקר גם אני מחכה לרגע הנכון אם אצלך יש קלסרים אז אצלי.....

  אהבתי(8)לא אהבתי(1)
 9. עובד עירייה שיודע

  גלעד לא עשה כלום גם לא שמעוני הכל עובר דרך
  המהנדס של החכל
  תחשבו הוא מאשר את כל החשבונות, אין מצב שהוא לא יודע על מה הוא מאשר וחותם.

  תשאלו את מהנדס העיר הוא עלה עליו כבר מזמן.

  יש לפתוח בחקירה משטרתית דחוף.

  ואם מישהו אחר מאשר או מבקש ממנו לאשר, שיוכיח.

  סוף גנב לתליה.

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 10. אני פחדן כמו הרבה אחרים

  אני מת אבל מת לעשות לך לייק !!!!!!
  אבל את האמת ממתתת גם מפחחד!!!

  אהבתי(5)לא אהבתי(2)
 11. פיני ברקאי

  גלעד אורן דואג לשלם לכל הקבלנים שמגיעים מאזור תל אביב
  מחירים מופקעים ...קבלנים ששלח אדון פונטה ואברמוביץ .

  אשקלונים תתעוררו ...בונים גנים זה בסדר אבל ..למה ב פי 2 מחיר ??? למה ??

  התשובה : חייבים להחזיר חובות של בחירות !

  גלעד אורן ..יומך קרוב מאוד ..יא מושחת!

  אהבתי(13)לא אהבתי(1)
 12. לדורון נקשרי ואשקלון 10

  המצב כמו שהוא ....הוא גרוע הספינה הזאת שנקראת אשקלון טובעת במהירות שלא הכרנו קודם היום אני מאמין יותר מתמיד שרק בידכם להציל את מה שקורה כאן , האזרחים הפשוטים אינם מבינים את האמת ! הם ניזונים מהפאר העצמי שמפאר את עצמו שמעוני .
  הם פשוט מובלים ומוליכים אותם שולל גם לי היה קשה להאמין .

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 13. לדורון נקשרי

  מפחיד כמה שאתם יודעים . אני עוקב אחרי ההתנהלות שלכם כאן וזה לא ייאמן אחרי כל מה שאתם כותבים רואים בשטח הוכחות . וואלללללה לא הייתי רוצה לעמוד מולכם .למרות שהמחשבה שניה מי שעושה עבודתו נאמנה אין לו ממה לחשושש וכאן חביבי נראה כי יש הרבבה ממה לחשוששש צוות שמעוני יקר בהצלחה לכם אני לא מקנא בכם בכלללללל

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 14. איזה בושה לעיר הזו , כמה שחיתות .
  איכססססססססססס
  עיר תיירות ,,,,, זו עיר שחיתות !!!!

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 15. דורון התותח

  אתה קורע עם עניין הבורקס !!אתה פשוט גאון אני ממש בוכה עם דמעות מרוב צחוק .

  אהבתי(9)לא אהבתי(0)
 16. איציק הקבלן

  השחיתות האשקלונית צועקת לשמיים . מכרזים תפורים , מליונים רבים ניגזרים כקופונים למתווכים שקרובים לצלחת .
  ואני בגלל שלא קרוב לצלחת לא מאושר לי כלום .
  ואם אני רוצה להיתקדם כדי לקדם את עסקיי , אני חייב לשלם מתחת לשולחן , כי אם לא , לא יזוז כלום בעינייני .
  מקווה שהמשטרה תיכנס לעובי הקורה , כי אשקלון כבר בקריסה . לא היה דבר כזה באשקלון , ואני מכיר את אשקלון כבר קרוב ל-45 שנה

  אהבתי(13)לא אהבתי(1)
 17. כספי שוחד גלעד אורן

  הבחור מקבל כספים במזומן ויש על כך ראיות
  איך מנכ״ל חברה כלכלית שמרוויח 18 אש״ח בחודש מתנהל כמו אוליגרך?
  חמור גדול שחושב שהוא מנהל את העולם
  בוגד לא אמין ולא גבר מתנהל באופן שערורייתי
  ובוגד עם אישה נשואה שהיא לא אחרת מאשר עובדת שלו.
  גלעד ונטלי ימיכם ספורים

  אהבתי(14)לא אהבתי(2)

תגובה חדשה