בית ספר מנצח

0 80

 בשבועות האחרונים זכו תלמידי בית הספר 'אורט הנרי רונסון' מאשקלון בשתי תחרויות יוקרתיות והוכיחו כי להשקעה יש תוצאות.

נבחרת הרובוטיקה של בית הספר השתתפה בתחרות FRC     (first robotics competition) שהתקיימה בחיפה ובה קטפו התלמידים את המקום הראשון. המקצה הראשון שבו ניצחו התלמידים נקרא מקצה הdistrict  והם הוזמנו להשתתף במקצה הגמר יחד עם קבוצות ממודיעין ומתל אביב. במשחק עצמו ישנן 2 קבוצות כשבכל קבוצה ישנן 3 רובוטים , במהלך המשחק הרובוטים זוכים בנקודות על ידי הנחת קופסאות פלסטיק גדולות על 3 מאזניים, בגדלים שונים הממוקמים במגרש בנוסף, על הרובוטים להתלות על מוט בגובה של 2 מטרים בסוף המקצה על מנת לזכות בניקוד נוסף.

הרובוט של תלמידי רונסון – אשר התלמידים עבדו לילות כימים על מנת לבנות ולתכנת את הרובוט-  צלח את שלבי הגמר בצורה חלקה והקבוצה כאמור  זכתה במקום הראשון, אשר מקנה לה השתתפות בתחרות הארצית שתקיים בתל אביב בימי חופשת הפסח. בדומה לחברות סטארט אפ חולקו 16  התלמידים  מכיתות י' –יב' בהובלתה של הקפטנית שיר קריכלי לצוותים שונים: מכניקה, אלקטרוניקה, פנאומטיקה, תכנות ושרטוט. כל קבוצה הייתה אחראית על החלק שלה ביצירה, כאשר בסוף התהליך הכל עובר אינטראקציה ובקרה על מנת לוודא , שבניית הרובוט נעשתה  על פי הכללים הנכונים והכל פועל  יחד בהרמוניה.  את הקבוצה מוביל  המורה לפיזיקה דודו ליפקוביץ'. "היינו שותפים לחוויה מעצימה ומרגשת" אמר ליפקוביץ' השבוע, "ואני שמח שבסוף קיבלנו פרס שבעיניי הוא ההכרה על ההשקעה והתמדה לאורך כל התהליך".

תחרות נוספת בה זכו השבוע תלמידי בית הספר היא באולימפידת המתמטיקה. מדובר בתחרות ארצית במתמטיקה לתלמידי כיתות ז'-ח'. בשלב ראשון השתתפו כל התלמידים בכיתות ז-ח וזכו במקום הראשון במחוז דרום. לשלב השני נבחרו 40 תלמידים, כאשר  התקיימה ביניהם תחרות בית ספרית על מנת לבחור את הנציגים לתחרות הארצית. הנציגים שנבחרו הם דן מיכאלי משכבת ז' ,שחר אליאב יאיר ברקוביץ וצליל גנאור מכיתות ח' .

התחרות הארצית התקיימה בשבוע שעבר בהיכל טוטו בחולון, ובה הם זכו במקום השני , את התלמידים ליווה דוד רצון סגן המנהלת.

ביה"ס אורט הנרי רונסון מאתגר את תלמידיו, משתתף בתחרויות רבות ומצעיד את תלמידיו למצויינות ומנהיגות.

 

Loading...